Martin Cigánek, Koželužská 570, Val. Klobouky 766 01,
mob. 608436766. e-mail: martin.cig@seznam.cz

Studia: SOŠ a SOU Luhačovice - obor řezbářství, Zlínská VOŠ umění - obor sochařství, Dubnický techn.institút - obor učitelství praktické přípravy.

Hezký den

Některé ze zde nafocených děl mám ještě volně k prodeji, ale vytvářím skulptury i plastiky také na zakázku, jinak se zúčastňuji každoročně Valašského kumštování ve Valašských Kloboukách, setkání řezbářů ve Velkých Karlovicích a některých řezbářských sympózií.

Martin Cigánek.


Navštěvoval ZUŠ Val. Klobouky pod vedením p. Fr. Ptáčka a výtvarnou přípravu na střední u ak.soch. Miroslava Zvonka a ak. mal. L.Baránka.

Absolvoval SOŠ a SOU Luhačovice, zaměření práce řezbářské, zde navštěvoval i večerní malování u ak.soch J.Vápa, posléze byl přijat na VOŠ restaurátorskou do Písku, kam ale nenastoupil, místo toho absolvoval Zlínskou vyšší odbornou školu umění, pod vedením ak. soch R. Hankeho- se sochařským zaměřením.

Nyní tvoří jako řezbář v rodné Poteči. Ve své tvorbě se věnuje plastice i skulptuře, reliéfu i volné soše ve dřevě, ve svých dílech také využívá i estetických hodnot dřeva.

Tématika jeho děl je jak církevní- náboženská, tak i světská. Díla tvoří vesměs do interiéru ale i exteriéru.Významné realizace:


S náboženskou tématikou to jsou-


Marie Hostýnská v kostele Povýšení sv. Kříže ve Val. Kloboukách.

Sv. Florian v San Florianu- v Itálii.

Interiér kaple sv. Václava v Poteči.

Interiér kaple v charitě sv. Anežky v Otrokovicích.

Interiérová řezbářská výzdoba kaple v Nevšové.

Restaurování krista na kapli na Hložci.Světské-


Kašpárek - vodní šašek v mateřské šlolce v Bohumíně.

Prase divoké v zámecké zahradě v Luhačovicích.

Restaurování kondora z Pivečkova lesoparku.

Totem Valašská pomsta indiánům na Půlčíně.

15.01.2016 22:02:23
MautaCigi
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one